Життя факультету

Делегація УжНУ взяла участь у 5 Національному українському стоматологічному конгресі «Стоматологічне здоров’я – інтегральна складова здоров’я нації»

 

 

У житті стоматологічної спільноти 18 – 19 жовтня 2019 року відбулась важлива подія – 5 Національний український стоматологічний конгрес «Стоматологічне здоров’я – інтегральна складова здоров’я нації», присвячений сторіччю формування української наукової стоматологічної школи та 25 річниці громадської організації «Асоціація стоматологів України».

Метою проведення даного заходу стало обговорення важливих питань в галузі стоматології та організації стоматологічної допомоги в умовах реформування медичної галузі. 

В рамках наукового Конгресу, з нагоди святкування сторіччя Української наукової стоматологічної школи було підведено підсумок науково-практичних досягнень в стоматології за останні десятиліття, до яких долучилися і професори – стоматологи Ужгородського національного університету.  

Так, неабияку цікавість викликала доповідь декана стоматологічного факультету доктора медичних наук, професора Костенка Євгена Яковича на тему: «Проблеми антибіотикорезистентності в дентальній імплантології», яка прозвучала в рамках міжнародного симпозіуму дентальної імплантації. 

 

Одним із модераторів науково – практичного симпозіуму «Інноваційні підходи до діагностики, лікування та профілактики захворювань слизової оболонки порожнини рота», який відбувся 19 жовтня, була доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри стоматології дитячого віку Клітинська Оксана Василівна, яка представила доповідь на тему: «Антисептики в дитячій стоматології: за та проти».

 

5 Національний український стоматологічний конгрес пройшов на високому професійному рівні, який послужив місцем зустрічі для професійного спілкування та обміну досвідом між вітчизняними науковцями, провідними лекторами, лікарями – стоматологами та запрошеними експертами з інших країн.

Вітаємо наших колег із нагородженням грамоти від ректора ДВНЗ “УжНУ”, проф. Смоланки В.І. !

1 жовтня 2019 року, о 14:00, в актовій залі УжНУ відбулося урочисте засідання Вченої ради, присвячене 74-й річниці Ужгородського національного університету.

Від щирого серця вітаємо наших колег, к.мед.н., доцента, зав.кафедри Добровольську Маріамну Костянтинівну та к.мед.н., доцента, заступника декана по роботі з іноземними студентами Горзов Людмилу Федорівну із нагородженням грамоти від ректора ДВНЗ “УжНУ”, проф. Смоланки В.І. за сумлінну працю та вагомий внесок у розвиток нашого вищого навчального закладу!

 

 

Міжнародна співпраця.

 

Цього літа студенти стоматологічного факультету 3 та 4 курсів мали можливість  пройти виробничу практику за кордоном. 

 

З 12 по 25 серпня студенти нашого факультет проходили  виробничу практику на базі клініки «Петрамед» у м. Чадца, Словаччина. Супроводжував студентів асистент кафедри ортопедичної стоматології Мурга Іван Ярославович. Директор клініки «Петрамед» – Петер Джупа,  провів цікаву екскурсію клінікою, детально розповів про особливості їїтфункціонування, організаційні моменти роботи та познайомив студентів з лікарями.

Впродовж двох тижнів 7 студентів нашого факультету відвідували різні відділення стоматологічної клініки.  В ході практики студенти мали можливість ознайомитися з передовими технологіями, що використовуються в клініці, відвідати кабінети різноманітного профілю (терапевтичний, ортопедичний, ортодонтичний, хірургічний, кабінет дентальної гігієни, кабінет дитячої стоматології, зубо-технічну лабораторію та ін.).

Мали можливість поспілкуватися з лікарями, обговорити з ними різноманітні питання і клінічні випадки, а також в зуботехнічній лабораторії попрацювати практично. 

 

Вихідні студенти проводили активно, були організовані екскурсії європейськими містами. Студенти  відвідали Жиліну, Братіславу та Відень.

Так наші студенти не лише набралися практичного досвіду, а й побачили чимало цікавого, відвідали нові міста й чудово відпочили.